• Overview
 • Trip Outline
 • Trip Includes
 • Trip Excludes
 • Booking
 • FAQ

Czarnogóra jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, idealne miejsce na spędzenie wakacji.

Język urzędowy to język serbski

Walutą Czarnogóry jest euro (€)

Wymagane dokumenty – należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.

Bar

Miasto położone w południowo -wschodniej części Czarnogóry u podnóża góry Rumija (1593 m n.p.m.) nad spokojną, szeroką Zatoką Barską. Okolica słynie z ponad 270 słonecznych dni w roku oraz ciepłej wody morskiej. Adriatyk, Jezioro Szkoderskie, ciekawa śródziemnomorska roślinność, gaje oliwne oraz pobliskie góry nadają temu miejscu niespotykany urok.

Miasto założone w VI wieku przez Rzymian jako Antibarium o bogatej historii, słynie z najstarszego w Europie drzewka oliwnego – Stara Maslina, które podobno pamięta czasy Chrystusa.

Urok kurortu podkreślają malownicze uliczki, kawiarenki i restauracje. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się przepiękna panorama. Nową i starą część łączy wyjątkowej urody, piaszczysta plaża. Jeden z najsłynniejszych kurortów tej części Europy słynący z ciekawego wybrzeża. Po dziś dzień jeden z najważniejszych portów na Adriatyku.

Hotel Princess **** www.hotelprincess.me

POŁOŻENIE

Hotel położony jest w najbardziej atrakcyjnej części miasta – 500 m do centrum. Reprezentacyjny i nowoczesny przy szerokiej i żwirkowej plaży, leżaki na plaży bezpłatne,  (ale ilość kompletów ograniczona  ) recepcja, przestronne lobby z barem, piano bar, klimatyzowana restauracja z dużym tarasem,  bar przy basenie, basen zewnętrzny i wewnętrzny ze słodką wodą ( leżaki przy basenie bezpłatne), windy. Centrum SPA (dodatkowo płatne): sauny, masaże, salony kosmetyczne, jacuzzi,  korty tenisowe,  wypożyczalnia sprzętu wodnego i do nurkowania

Przy promenadzie ciągnącej się do centrum Baru znajdują się kawiarenki i knajpki.

Pokoje;

Hotel posiada 135 pokoi, komfortowo i nowocześnie urządzonych, pokoje 2 os z możliwością 1 dostawki, łazienka (wanna lub prysznic, suszarka do włosów) TV-sat, telefon, Internet, sejf, mini-bar (płatny wg konsumpcji) balkon ze stolikiem + 2 krzesła z widokiem na przystań, park i góry, klimatyzacja sterowana indywidualnie

Wyżywienie;

Śniadania i kolacje w formie bufetu, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Program;

1. Dzień- wyjazd z Bielska B ul. Bystrzańska 96, Stacja Paliw Orlen godz.15.00. Przejazd do Czarnogóry– jazda nocna.

2. Dzień- przejazd do Baru, zakwaterowanie w Hotel Princess**** www.hotelprincess.me  Hotel z 2 basenami nad morzem- 9 noclegów, pierwszy posiłek, obiadokolacja, ostatni śniadanie (w cenie pobytu: klimatyzacja).

3. Dzień– śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień– śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień– śniadanie, odpoczynek nad morzem a dla chętnych całodzienna wycieczka; wysepka Św. StefanaBudva, Kotor oraz rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej. Powrót  do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień– śniadanie, całodzienna wycieczka do Albanii – Szkodra i Jezioro Szkoderskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień-śniadanie, odpoczynek nad morzem,  a dla chętnych po południu wycieczka ok 2 godz. do  Starego Baru;  spacer po ruinach miasta znajdującego się u podnóża masywu górskiego Rumija, obiadokolacja, nocleg.

9. Dzień– śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

10. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

11. Dzień- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, ok. godz. 10.00 wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Czarnogórę, Serbię, Węgry, Słowację, jazda nocna.

12. Dzień- Przyjazd do Bielsko B. ok. godz. 11.00.

 

Postoje autokaru w trakcie przejazdu jak i na miejscu są organizowane zgodnie z przepisami określającymi czas pracy kierowców.

 

Cena:     2 290 + 10 zł składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( TFG )  

• Dziecko do 7 lat wraz z rodzicami w łóżku małżeńskim – 500 zł
• Dziecko od 7 do 12 lat wraz z rodzicami w pokoju – 1 360 zł
• 2 dzieci do 12 lat wraz z rodzicami w pokoju – 1 150 zł
• Dziecko powyżej 12 lat wraz z rodzicami w pokoju – 1 900 zł

 Dopłata do pokoju 1 os  20 Euro za 1 dzień

Uwaga!
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os.  Składka nie jest przychodem biura.                                                                                            

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem (video, barek, WC, klimatyzacja)
 • 9 noclegów w Hotelu Princess **** Wellness & Spa pok. 2, 3 os.- klimatyzacja na pobycie w cenie
 • 9 śniadań- bufet
 • 9 obiadokolacji- bufet, napoje dodatkowo płatne
 • opieka pilota- rezydenta na całej trasie
 • korzystanie z 2 basenów i siłowni ( leżaki przy basenie i na plaży gratis – ograniczona ilość zestawów)
 • ubezpieczenie KL i NNW ( ubezpieczenie obejmuje tylko nagle zachorowanie nie obejmuje chorób przewlekłych )
 • System Tour Guide- słuchawki dla każdego uczestnika z nadajnikiem dla przewodnika na wycieczki programowe
 • 2 godzinna wycieczka do Starego Baru z przewodnikiem

Stary Bar (Stari Bar) to ruiny zabytkowego średniowiecznego otoczonego murami niezamieszkałego miasta. Miasteczko położone jest na malowniczym skalistym wzgórzu około 4 km w kierunku wschodnim od współczesnego Baru. Jest to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części adriatyckiego wybrzeża.  Na blisko 4 hektarach znajduje się tu około 600 zabytkowych budowli, reprezentujących różne style architektoniczne. Zobaczyć możemy m in. wieżę zegarową, liczne kościoły, cerkwie oraz pałace a także świadectwa obecności tureckiego panowania w postaci akweduktu i łaźni. W pobliżu Starego Baru w niewielkiej wiosce Mirovica rośnie mające przeszło 2 tysiące lat drzewo oliwne Stara Maslina (Stara Oliwka). Uważane jest ono za jedno z najstarszych europejskich drzew (pamięta ono jeszcze czasy Nerona).

Dodatkowo płatne:

 • Taksa klimatyczna/osoba (płatna obowiązkowo na miejscu)
 • 14 euro/turnus/osoba dorosła
 • 9 euro/turnus/dziecko 12-18 lat
 • 5 euro/turnus/dziecko do 12 lat
 • napoje do obiadokolacji
 • wycieczki fakultatywne;                                                                                                                                                                                                               

1. Całodzienna wycieczka do Budvy, Kotoru oraz  rejs statkiem po Zatoce- Boka Kotorska,

Sveti Stefan prawdziwa wizytówka czarnogórskiej riwiery, skalisty zakątek o powierzchni 1,46 ha wyróżnia się nie tylko wspaniałą urodą, ale także może poszczycić się historią, która sięga aż XV wieku. Na przełomie lat 50 i 60 wysepka stała się wyjątkowym hotelem- zachowano tu charakter kilkusetletniej miejscowości. Sveti Stefan zalicza się dziś do najdroższych hoteli na Bałkanach, a jego mury od lat goszczą najznakomitszych gości, przez co czasem nazywa się go “adriatyckim Monako” – krótki postój na tarasie widokowym, zdjęcia.  Następnie przejazd do Starego Miasta w Budvie.

Budva– miasto określa się mianem „Dubrownika w miniaturze”; największy skarb  to trzy zabytkowe kościoły, muzeum, twierdza obronna oraz otaczające miasto mury.

Kotor, pięknie zachowanego, średniowiecznego miasta, którego historia sięga IX wieku. Otoczone z trzech stron górami nazywany jest najdalej wysuniętym na południe fiordem Europy. Miasto wypełniają wąskie uliczki i urokliwe place, przy których stoją przepiękne kościoły sprzed setek lat. Mury obronne miasta mają 4,5 kilometra długości i 20 metrów wysokości. Prowadzą one do Twierdzy św. Jana (Tvrdjava Sv. Ivan), znajdującej się na Samotnym Wzgórzu (260 m n.p.m.). Miasto otoczone z trzech stron masywami górskimi: Lovcen, Vrmac i Dobrota- zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz

Rejs statkiem po Zatoce- Boka Kotorska, która leży w południowej części wybrzeża Adriatyku i uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na Bałkanach, ale na całym Starym Kontynencie. Składa się z czterech mniejszych zatok, a wzdłuż linii brzegowej, która ma długość ok. 30 km można zobaczyć starożytne i średniowieczne miasta otoczone obronnymi murami. Wody zatoki usiane są licznymi kamiennymi wysepkami, jedną z najsłynniejszych odwiedzimy- wyspa Matki Boskiej na Skałach (Gospa od Škrpjela) oraz Perast niewielkie zabytkowe miasteczko liczące nieco ponad 300 mieszkańców, kiedyś osada, w której budowano okręty

Cena wycieczki: 25 Euro/ przy grupie 40 os

2. Całodzienna wycieczka do Albanii.

Szkodra  jedno z najstarszych miast na terytorium dzisiejszej Albanii, położone nad Jeziorem Szkoderskim. Zwiedzanie z przewodnikiem, w programie m.in.: katedra katolicka, meczet z drugiej połowy XVIII wieku, spacer po mieście. Wracając zatrzymamy się  nad brzegiem przepięknego Jeziora Szkoderskiego.

Albańska waluta to lek (1€ = ok. 130 Lk, a 1$ = ok. 100 Lk)

Cena wycieczki: ok. 25 euro/ przy grupie 40 os

Program;

1. Dzień- wyjazd z Bielska B ul. Bystrzańska 96, Stacja Paliw Orlen godz.15.00. Przejazd do Czarnogóry przez Chorwację - jazda nocna.

2. Dzień- przejazd do Baru, zakwaterowanie w Hotel Princess**** www.hotelprincess.me  Hotel z 2 basenami nad morzem- 9 noclegów, pierwszy posiłek, obiadokolacja, ostatni śniadanie (w cenie pobytu: klimatyzacja).

3. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem a dla chętnych całodzienna wycieczka; wysepka Św. StefanaBudva, Kotor oraz rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej. Powrót  do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień- śniadanie, całodzienna wycieczka do Albanii - Szkodra i Jezioro Szkoderskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień-śniadanie, odpoczynek nad morzem,  a dla chętnych po południu wycieczka ok 2 godz. do  Starego Baru;  spacer po ruinach miasta znajdującego się u podnóża masywu górskiego Rumija, obiadokolacja, nocleg.

9. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

10. Dzień- śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

11. Dzień- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, ok. godz. 10.00 wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Czarnogórę, Serbię, Węgry, Słowację, jazda nocna.

12. Dzień- Przyjazd do Bielsko B. ok. godz. 11.00.

Postoje autokaru w trakcie przejazdu jak i na miejscu są organizowane zgodnie z przepisami określającymi czas pracy kierowców.

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem (video, barek, WC, klimatyzacja)
 • 9 noclegów w Hotelu Princess **** Wellness & Spa pok. 2, 3 os.- klimatyzacja na pobycie w cenie
 • 9 śniadań- bufet
 • 9 obiadokolacji- bufet, napoje dodatkowo płatne
 • opieka pilota- rezydenta na całej trasie
 • korzystanie z 2 basenów i siłowni ( leżaki przy basenie i na plaży gratis – ograniczona ilość zestawów)
 • ubezpieczenie KL i NNW ( ubezpieczenie obejmuje tylko nagle zachorowanie nie obejmuje chorób przewlekłych )
 • System Tour Guide- słuchawki dla każdego uczestnika z nadajnikiem dla przewodnika na wycieczki programowe
 • 2 godzinna wycieczka do Starego Baru z przewodnikiem

1. Całodzienna wycieczka do Budvy, Kotoru oraz  rejs statkiem po Zatoce- Boka Kotorska,

Sveti Stefan prawdziwa wizytówka czarnogórskiej riwiery, skalisty zakątek o powierzchni 1,46 ha wyróżnia się nie tylko wspaniałą urodą, ale także może poszczycić się historią, która sięga aż XV wieku. Na przełomie lat 50 i 60 wysepka stała się wyjątkowym hotelem- zachowano tu charakter kilkusetletniej miejscowości. Sveti Stefan zalicza się dziś do najdroższych hoteli na Bałkanach, a jego mury od lat goszczą najznakomitszych gości, przez co czasem nazywa się go “adriatyckim Monako” – krótki postój na tarasie widokowym, zdjęcia.  Następnie przejazd do Starego Miasta w Budvie.

Budva– miasto określa się mianem „Dubrownika w miniaturze”; największy skarb  to trzy zabytkowe kościoły, muzeum, twierdza obronna oraz otaczające miasto mury.

Kotor, pięknie zachowanego, średniowiecznego miasta, którego historia sięga IX wieku. Otoczone z trzech stron górami nazywany jest najdalej wysuniętym na południe fiordem Europy. Miasto wypełniają wąskie uliczki i urokliwe place, przy których stoją przepiękne kościoły sprzed setek lat. Mury obronne miasta mają 4,5 kilometra długości i 20 metrów wysokości. Prowadzą one do Twierdzy św. Jana (Tvrdjava Sv. Ivan), znajdującej się na Samotnym Wzgórzu (260 m n.p.m.). Miasto otoczone z trzech stron masywami górskimi: Lovcen, Vrmac i Dobrota- zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz

Rejs statkiem po Zatoce- Boka Kotorska, która leży w południowej części wybrzeża Adriatyku i uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na Bałkanach, ale na całym Starym Kontynencie. Składa się z czterech mniejszych zatok, a wzdłuż linii brzegowej, która ma długość ok. 30 km można zobaczyć starożytne i średniowieczne miasta otoczone obronnymi murami. Wody zatoki usiane są licznymi kamiennymi wysepkami, jedną z najsłynniejszych odwiedzimy- wyspa Matki Boskiej na Skałach (Gospa od Škrpjela) oraz Perast niewielkie zabytkowe miasteczko liczące nieco ponad 300 mieszkańców, kiedyś osada, w której budowano okręty

Cena wycieczki: 25 Euro/ przy grupie 40 os

2. Całodzienna wycieczka do Albanii.

Szkodra  jedno z najstarszych miast na terytorium dzisiejszej Albanii, położone nad Jeziorem Szkoderskim. Zwiedzanie z przewodnikiem, w programie m.in.: katedra katolicka, meczet z drugiej połowy XVIII wieku, spacer po mieście. Wracając zatrzymamy się  nad brzegiem przepięknego Jeziora Szkoderskiego.

Albańska waluta to lek (1€ = ok. 130 Lk, a 1$ = ok. 100 Lk)

Cena wycieczki: ok. 25 euro/ przy grupie 40 os

 • Start
  Koniec
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Start
  Koniec
  1Pax - Bez limitu osób
   

  ( 1 Pax - No size limit. ) 2,290.00 /

  - +

Brak informacji