Wczasy Grecja, Peloponez -promem z Wenecji. Drepano Hotel **** The Grove  25.06 - 10.07.2024
search
  • Wczasy Grecja, Peloponez -promem z Wenecji. Drepano Hotel **** The Grove  25.06 - 10.07.2024

Wczasy Grecja, Peloponez -promem z Wenecji. Drepano Hotel **** The Grove 25.06 - 10.07.2024

4 050,00 zł
Brutto

Wczasy Grecja Półwysep  Peloponeski

Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 5.

Półwysep Peloponeski – Drepano, miejscowość nad Zatoką Argolidzką Morza Egejskiego

Dzień 1 –Wyjazd z Bielska B. o godz. 19.00,  z Żywca o godz. 19.20 przejazd przez terytorium Słowacji i Austrii w kierunku Włoch, przejazd nocny.

Dzień 2 – Przyjazd do Wenecji ok. godz. 11.00 zaokrętowanie na prom -kabiny 4 os. z łazienką, godz. 12.00 wypłynięcie promu, czas wolny, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg. Rejs promem trwa 26 godzin

Dzień 3 – Śniadanie we własnym zakresie, godz. 14.30 przypłynięcie promu do Igumenitsy, przejazd do Kalambaki - Meteory ( 170 km ), zakwaterowanie w hotelu Orfeas ***, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Hotel z basenem

Dzień 4 – Śniadanie, wycieczka do "wiszących klasztorów" tak zwanego ósmego cudu świata” zwiedzanie największegi i najstarszego klasztoru Wielki Meteor, bilet 4 Euro oraz  wizyta w prawdziwej wytwórni bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania z możliwością zakupów. Przejazd do Drepano ( 440 km ) zakwaterowanie w hotelu**** The Grove  www.thegrove.gr, obiadokolacja, nocleg x 10.

Dzień 5 – Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 –Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 –Śniadanie, całodzienna wycieczka fakultatywna ; Monenwazja, Nafplion.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 –Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 – Śniadanie, , całodzienna wycieczka fakultatywna do Aten przez Kanał Koryncki, Starożytny Korynt. Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 –Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11- Śniadanie, całodzienna wycieczka fakultatywna do Epidauros oraz rejs na wyspę Poros. Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12 –Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13 -Śniadanie, godz. 12.00 wymeldowanie z pokoi,  bagaże zostaną złożone w 2- uch pokojach na to przeznaczonych, całodzienny odpoczynek nad morzem, wcześniejsza obiadokolacja. Wyjazd do Patras, godz. 22.00 zaokrętowanie na  prom – kabiny 4 os. Wypłynięcie promu godzina 23.59, nocleg x 2.

Dzień 14 -Śniadanie we własnym zakresie, całodzienny rejs promem, obiadokolacja, nocleg. Rejs promem trwa 32 godzin

Dzień 15 – Przypłynięcie promu do Wenecji godz.07.00, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Słowację w drodze postoje na posiłki. Przyjazd w godzinach wieczornych ok.  23.00

Uwaga;  W czasie rejsu promem istnieje możliwość wcześniejszego wykupienia śniadania. Cena posiłku obowiązuje  przy zamówieniu  grupowym powyżej 22 os.

Koszt 1 śniadania 10 Euro od osoby ( sok pomarańczowy, bułeczka, rogalik, dżem i masło, 2 jajka na miękko lub na twardo, bekon, pomidory, płatki z mlekiem, kawa, herbata )

Cena; 730 Euro + 850 zł  + 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny+ 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy

lub równowartość w złotówkach w dniu zakupu  ok. 4 050 zł ( kurs z dn. 23.02.2024 )

Dziecko do  2 lat wraz z rodzicami w pokoju 2 osobowym 500 zł

Dziecko do 12 lat wraz z rodzicami w pokoju 2 osobowym + dostawka 490 Euro + 700 zł

Dziecko do 18 lat wraz z rodzicami w pokoju  3 osobowym 580 Euro + 850 zł

Dopłata do pokoju 1 os  33 Euro za 1 dzień x 11 nocy

Uwaga!

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. na T.F.G oraz 10 zł na T.F.P.

Składka nie jest przychodem biura i jest przekazywana przelewem do Turystycznego Funduszu.

Cena obejmuje:

przejazd autokarem (video, barek, WC, klimatyzacja)

rejs promem

3 noclegi na promie, kabiny 4 os z oknem, klimatyzowane z łazienką

9 noclegów w hotelu ****   The Grove, pok. 2, 3, 4 os

1 nocleg w hotelu w Kalambace- Meteorach Hotel Orfeas ***

10 śniadań- bufet

11 obiadokolacji- bufet, napoje dodatkowo płatne

2 obiadokolacje na promie

ubezpieczenie KL + NNW ( ubezpieczenie obejmuje tylko nagle zachorowanie nie obejmuje chorób przewlekłych

opieka pilota- rezydenta na całej trasie

bezpłatne leżaki i parasole przy basenie

bezpłatne leżaki i parasole na plaży

system Tour Guide – słuchawki dla każdego uczestnika z nadajnikiem dla przewodnika na wycieczki fakultatywne

 Wyżywienie; Śniadania ( 7.00-10.00 )  kolacje ( 19.30-21.30 ) w formie bufetu, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 Dodatkowo płatne:

Taksa klimatyczna/osoba (płatna obowiązkowo na miejscu) 35 euro/turnus/osoba

napoje do obiadokolacji

śniadanie na promie

wycieczki fakultatywne     

                    

Walutą Grecji  jest euro (€)

Język urzędowy to język grecki

Wymagane dokumenty – należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.

Drepano, miejscowość w Grecji nad Zatoką Argolidzką, na Półwyspie Peloponeskim, położona pośród pachnących ogrodów cytrusowych, zadziwiającej przyrody i niekończącego się błękitnego morza.

Hotel**** The Grove Seaside  www.thegrove.gr

POŁOŻENIE

Hotel położony w pięknie zadbanym ogrodzie o powierzchni 12 hektarów, wypełniony drzewami pomarańczowymi. Jest on idealną bazą wypadową do wycieczek do zabytkowego miasta Nafplio 8 km, miejscowości turystycznej Tolo 2,5 km  i wielu stanowisk archeologicznych, w tym Tirintha, Nemea i Epidauros. Położony przy szerokiej, długiej i żwirkowej plaży, leżaki na plaży bezpłatne (ale ilość kompletów ograniczona  ) recepcja, przestronne lobby, klimatyzowana restauracja, bar przy basenie, basen zewnętrzny ( leżaki przy basenie bezpłatne), windy, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki, wypożyczalnia rowerów, szachy na świeżym powietrzu, tenis stołowy, plac zabaw i basen dla dzieci.

Pokoje

Hotel posiada 140 stylowych pokoi łączących tradycyjną architekturę z nowoczesnymi udogodnieniami, pięknie urządzonych jedno,  dwuosobowych i trzyosobowych. Każdy pokój posiada balkon( stolik + 2 krzesła )z którego można  podziwiać majestatyczny widok na morze lub ogród,  TV-sat, telefon z bezpośrednim połączeniem, zautomatyzowane budzenie i poczta głosowa, Internet, mini-bar (płatny wg konsumpcji) klimatyzacja, suszarka do włosów.

Wycieczki fakultatywne;

1. Ateny, Kanał Koryncki, Starożytny Korynt – całodzienna wycieczka z przewodnikiem w godzinach 08.00 – 21.00

W czasie wycieczki  zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje Aten: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątynia poświęcona bogini Ateny Partenos ( dziewicy ) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta  Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike, Erechtejon i Teatr Dionizosa. Znakomity widok z Akropolu pozwoli również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Areopag. Bilet wstępu ok. 20 Euro, ulg. emeryci, renciści po 65 roku  ok. 10 Euro, bezpłatnie dzieci do 18 roku i studenci do 26 r.

Następnie przejście na starożytną agorę, która począwszy od VI, w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten. Stadion Olimpijski, na którym odbyły się w 1896 r. pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie  zwany Panatenajskim lub Panateńskim a przez greków zwanym “Kallimármaro” Jedyny na świecie stadionie zbudowanym w całości z marmuru.

Objazd autokarem po mieście m in; Akademia Ateńska, Teatr Narodowy, Katedry bizantyjska oraz chrześcijańska, Plac Sindagma z Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza ( zmiana warty)

Postój na Kanale Korynckim, 6 kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 roku, który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu.

Korynt, zwiedzanie starożytnego miasta, które było jednym z najważniejszych miast antycznej Grecji. Czerpał on bogactwo głównie ze swego położenia na wąziutkim przesmyku łączącym Peloponez z kontynentem. Miasto było także sławne dzięki kapłankom Afrodyty, które trudniły się prostytucją i zwabiały do świątyni gości, bawiących się na ucztach. Tych świętych prostytutek zwanych „córami Koryntu” było około tysiąca z ich powodu Korynt nazywano miastem rozpusty. 

Cena wycieczki; 35 Euro + bilety wstępu ok. 20 Euro, ulg. ok. 10 Euro ( min. grupa 30 os )

2. Miasta Peloponezu, całodzienna wycieczka z przewodnikiem w godzinach 08.00 – 20.00

Monemvasia to mała, malownicza wyspa położona w Lakonii, u wschodnich wybrzeży Półwyspu Peloponeskiego. Większą część jej powierzchni zajmuje charakterystyczny skalny płaskowyż wznoszący się ok. 100 m n.p.m. Właśnie z tego powodu jest często nazywana Gibraltarem Wschodu lub Skałą, należy do najpiękniejszych miast greckiego Peloponezu.

Monemvasia ma ok. 1 km długości i 300 m szerokości. Niegdyś była w naturalny sposób połączona z lądem - do czasu trzęsienia ziemi w roku 375 n.e. 

Obecnie, od roku 1971, ze stałym lądem łączy ją 200-metrowa sztuczna grobla. Właśnie od tego wąskiego połączenia pochodzi jej nazwa - od greckich słów moni i emvasia, co znaczy "pojedyncze wejście".

W przeszłości Monemwasia była ważnym portem oraz prężnym ośrodkiem handlowym, a współcześnie przypomina otwarte muzeum architektury. Ceglane domy pokryte czerwonymi dachówkami, wąskie przejścia, bizantyńskie kościoły lub ich ruiny, wspaniałe widoki - a wszystko to poprzeplatane licznymi tawernami, restauracjami oraz sklepikami.

Nafplion- to wyjątek pośród greckich miast. Odznacza się pięknym położeniem i dostojną, nieco staroświecką elegancją-pozostałością po czasach, kiedy było stolicą młodej, niepodległej Grecji. To tutaj z rąk zamachowców zginął pierwszy prezydent, Kapodistrias, tutaj też znajdowała się w latach 1833-1834 pierwsza rezydencja bawarskiego księcia Ottona I króla Grecji. W Nafplionie jest wiele pamiątek po Wenecjanach, zwłaszcza Skład Morski ( obecnie muzeum) oraz górująca nad miastem twierdza Palamedesa z XVIII w. stanowiąca największy w Grecji zespół fortyfikacji. Bilet wstępu ok. 10 Euro, ulg. emeryci, renciści po 65 roku  ok. 6 Euro, bezpłatnie dzieci do 18 roku i studenci do 26 roku.

Cena wycieczki; 35 Euro + bilety wstępu ok. 10 Euro, ulg. ok. 6 Euro ( min. grupa 30 os )

3. Epidauros i wyspa Poros całodzienna wycieczka z przewodnikiem  w godzinach 08.00 – 20.00

Epidauros – muzeum, najsłynniejszy i najlepiej zachowany amfiteatr grecki, słynny z niesamowitej akustyki. Zbudowany w IV wieku p.n.e. teatr służy publiczności do dziś - latem odbywają się w nim festiwale klasycznych tragedii greckich. Poza tym jest przepięknie położony, wśród wzgórz i zieleni. W Epidauros są też ruiny sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa.

 Chorzy przybywali tu nie tylko, żeby się modlić, ale także leczyć - służyły temu sanatoria, szpitale i hotele. Bilet ok. 12 Euro, ulg.  ok. 6 Euro

Wyspa Poros- 0,5h przepłynięcie stateczkiem na wyspę

Poros wchodzi w skład archipelagu Wysp Sarońskich, który położony jest na wciśniętej pomiędzy Peloponezem a regionem Attyka Zatoce Sarońskiej. Właściwie to może się nawet zdawać, że wyspa stanowi część Peloponezu, gdyż oddziela ją od niego zaledwie szeroki na około 200 m kanał morski.

Poros składa się z dwóch wysp - Sfairia (Sphaeria) oraz Kalaureia - rozdzielonych od siebie wąskim przesmykiem i połączonych mostkiem.

W greckiej tawernie możliwość zamówienia posiłku, półmisek owoców morza 20 Euro na 2 os

Cena wycieczki;  ok. 30 Euro   + bilety wstępu ok. 12 Euro, ulg. ok. 6 Euro ( min. grupa 30 os )

        

20 Przedmioty

Opis

Długość pobytu
13 dni i więcej
Wyżywienie
2 posiłki
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.